Çevirmek istediğiniz Metni yazınız. (Maksimum karakter sayısı: 5000)
ÇEVİRİ SONUCUNUZ

Sosyal seçim teorisinde Condorcet paradoksu (oylama paradoksu veya oylama paradoksu olarak da bilinir), 18. yüzyılın sonlarında Marquis de Condorcet tarafından kolektif tercihlerin döngüsel olabileceği bir durumdur. , bireysel seçmenlerin tercihleri ​​döngüsel olmasa bile. Bu paradoksaldır, çünkü çoğunluk istekleri birbiriyle çatışabilir anlamına gelir: Çoğunluklar örneğin A adayını B'den B'ye, B'den C'ye ve yine de A'dan C'ye tercih eder. Bu gerçekleştiğinde, çelişen çoğunluklar her biri farklı gruplardan oluşur. Dolayısıyla, tüm bireylerin tercihleri ​​konusunda geçişliliğin, toplumsal tercihlerin geçişliliğiyle sonuçlanması beklentisi, kompozisyonun yanlış bir örneğidir. Paradoks bağımsız olarak Lewis Carroll ve Edward J. Nanson tarafından keşfedildi, ancak önemi 1940'larda Duncan Black tarafından popüler hale getirilinceye kadar fark edilmedi.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.