Çevirmek istediğiniz Metni yazınız. (Maksimum karakter sayısı: 5000)
ÇEVİRİ SONUCUNUZ

Kentlerdeki büyük ölçekli ağaç dikme projeleri, kentsel çevreyi iyileştirme stratejisi olarak giderek daha fazla uygulanmaktadır. Ağaçlar, şehirlerde, şehir sıcaklıklarının azaltılması, hava kalitesinin iyileştirilmesi, yağmur suyu akıntısının azaltılması ve vahşi yaşam ortamlarının sağlanması dahil olmak üzere birçok fayda sağlar. Bununla birlikte, kentsel ağaçlandırmanın kentsel toprakların özelliklerini ve işlevlerini nasıl etkilediği büyük ölçüde bilinmemektedir. Sağlıklı topraklar güçlü ağaç büyümesi için kritik olduğundan, çalışmamız toprak restorasyonunun büyük ölçekli kentsel ağaçlandırma projesinin bir parçası olarak etkisini araştırıyor. New York Şehri Ağaçlandırma Projesi'nin (NY-CAP) ilk üç yılında birçok toprak değişkeni hakkında veri topladık. Çalışma, Queens, NYC'deki bir park alanı boyunca dizilmiş 225 m2'lik 56 parselden oluşmaktadır. Her arsa, iki (düşük zenginlik) ile altı (yüksek zenginlik) yerli türden oluşan 56 ağaç içermektedir. Zenginlik muamelesi, stand karmaşıklığı (çalılıklar ve çalılıklar hariç) ve toprak tadilatı (kompostlu olmayanlar ile birlikte) ile yapıldı. Proje başlangıcından önce 2009 yılında, saha hazırlığının ardından ancak ekimden hemen önce 2010 yılında ve yine 3-5 yıl sonra fidanların dikilmesi ve arsa işlemlerinin gerçekleştirilmesinden bir yıl sonra 2011'de örnekleme yaptık. Saha hazırlığının 2009'daki temel koşullardan, 2011'deki ilk ağaçlandırma yılına kadar zaman içerisinde toprak özelliklerine etkileri üzerine sonuçlar sunuyoruz.Ayrıca, 2011 yılında arsa işlemlerinin (yukarıda listelenen ve 2010 toprak örneklememizin hemen ardından uygulanan) toprak parametreleri üzerindeki etkilerini araştırıyoruz. Genel olarak, saha hazırlığı yerel ağaç fidanları için toprak koşullarını zaman içinde iyileştirerek toplu yoğunluğu ∼1,4'ten% 1'e düşürdü. 0,72 g cm − 3, toprağın pH 7,36 ila 7,03'ten asitleştirilmesi, mikrobiyal olarak mevcut karbonda 4 kat artış ve mikrobiyal biyokütlede 1,3 kat artış. Ayrıca, toprak karbon konsantrasyonları 2009 ve 2011 arasında 1.33 kat artmıştır. 2011'deki arsa işlemlerini araştırırken kompost en büyük etkiye sahiptir, kompostlu arazilerde 1.23 kat daha fazla mikrobiyal biyokütle, daha fazla asidik pH değerleri (6.66'ya karşı 7.37'ye karşılık) araziler) ve artan su tutma kapasitesi (kompostsuz arazilerde% 31'e karşılık% 35). Toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerinde gözlenen değişiklikler, saha hazırlığının ve yönetiminin, sızma, ayrışma, mineralizasyon ve besin tutma için kritik olan kentsel toprakların özelliklerini geliştirdiğini göstermektedir. Bu toprak özelliklerinde ilk değişim yörüngeleri, kentsel ağaçlandırmanın - ve özellikle ağaç ekimine yönelik kentsel toprakların hazırlanmasının- - kentsel toprakların ve dolayısıyla kentsel çevrenin sağlığını iyileştireceği beklentisine destek vermektedir.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.