Çevirmek istediğiniz Metni yazınız. (Maksimum karakter sayısı: 5000)
ÇEVİRİ SONUCUNUZ

Oral uygulamadan sonra probiyotik organizmalar, çekirdek algılayıcı moleküllerin üretimini aktive ettikleri bağırsak ortamına ulaşır. Bu moleküller, yararlı bakterilerin kolonizasyonu için bir büyüme substratı olarak yardımcı olan ve patojenik bakteri kolonizasyonunu önleyen lipopolisakkaritten oluşan koruyucu bir tabaka olan biyofilm oluşturur (Dobson ve diğerleri, 2012; Mukherjee ve Ramesh 2015). İkincisi, sırayla aktive olan dendritik hücreleri aktive ederler saf T hücresi. Üretilen T hücreleri daha da aktive olur salgılanan IgA üretimi ile sonuçlanan B hücreleri. Salgı IgA, humoral yanıtla sonuçlanan patojenik bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur. Başka bir şekilde, saf T hücresi sitokinler üreten ve immün modülasyon ile sonuçlanan olgun T hücresine farklılaşır (Derrien ve van Hylckama Vlieg 2015). Probiyotik bakterilerin, bakteriyosinler üreterek konakçıya fayda sağladığı mekanizma, antimikrobiyal peptitler, patojenik bakterileri öldürür, bağırsaktaki zararlı organizmaların yok edilmesine yol açar Çevre, ortam. Salgı IgA, bakteriyosinler ve mukus, intestinal epitelde primer savunma mekanizması olarak işlev görür ve konakçı istilacı patojenlerden korur (Corthesy ve ark. 2007; Derrien ve van Hylckama Vlieg 2015).Dördüncü mekanizmada, kısa zincirli yağ asitleri (bütirat, asetat ve propiyonat) üretirler ve organik asitler (laktik asit ve asetik asit) bağırsak ortamında pH'ın düşürülmesine yardımcı olurlar; Bu durum patojenik bakterilerin üremesi için elverişli değildir (Schepper ve ark. 2017). Beşinci mekanizmada, biyokimyasal reaksiyonlar yoluyla metabolizmanın düzenlenmesine yardımcı olan enzimler için öncüller ve vitaminler gibi büyüme faktörleri üretirler.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.