İngilizce

Change Agent Group: A change agent is a person who undertakes the task of changing or developing some aspect of a system or organisation (Elliot-Kemp and Elliot-Kemp, 1992) or aperson who facilitates change or innovation (Havelock, 1973 cited in Thompson, 1994). The change agent may work alone, but more likely as a member of a change team. The change agent can be external or internal to an organisation (Bennis et. al. 1985, cited in Thompson, 1994). Being a change agent implies a conscious commitment to purposeful change - to making things happen rather that just allowing them to drift. All teachers are therefore change agents, or must become change agents (Fullan, 1993), for teaching can be defined as purposeful activity aimed at facilitating and managing the achievement of worthwhile change and development in students’ learning

Türkçe

Değişim Temsilcisi Grubu: Değişim görevlisi, bir sistemin veya organizasyonun bazı yönlerini değiştirme veya geliştirme görevini üstlenen bir kişi (Elliot-Kemp ve Elliot-Kemp, 1992) veya değişim veya yeniliği kolaylaştıran bir kişi (Havelock, 1973) , 1994). Değişim temsilcisi yalnız çalışabilir, ancak daha büyük olasılıkla değişim ekibinin bir üyesi olarak. Değişim ajanı bir kuruluşun içinde veya dışında olabilir (Thompson, 1994'te belirtilen Bennis ve ark. 1985). Değişim ajanı olmak, amaçlı değişime bilinçli bir bağlılık anlamına gelir - sadece sürüklenmelerine izin vermek yerine işleri gerçekleştirme. Bu nedenle, tüm öğretmenler değişim ajanıdır veya değişim ajanı haline gelmelidir (Fullan, 1993), çünkü öğretme öğrencilerin öğreniminde değerli değişim ve gelişmeyi kolaylaştırmayı ve yönetmeyi amaçlayan amaçlı aktivite olarak tanımlanabilir.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.