İngilizce

2.3. Gait Spatiotemporal parameters of gait were assessed using the GAITRite electronic walkway (CIR Systems, Inc., Haverton PA). Participants completed four passes across the walkway under three conditions: walking at their comfortable self-selected speed, fast walking speed and backward comfortable walking speed. Gait parameter values were averaged for the last three passes. Coefficients of variation (CVs) were analyzed to assess gait variability. GAITRite measures are valid and reliable in healthy adults [13], and individuals with PD

Türkçe

2.3. yürüyüş Yürüyüşün spatiotemporal parametreleri GAITRite elektronik yürüme yolu (CIR Systems, Inc., Haverton PA) kullanılarak değerlendirilmiştir. Katılımcılar üç farklı koşulda geçit boyunca dört geçişi tamamladılar: rahatça kendi seçtikleri hızda, hızlı yürüyüş hızında ve geriye doğru rahat yürüme hızında yürürler. Yürüyüş son üç geçiş için parametre değerlerinin ortalaması alındı. Yürüyüş değişkenliğini değerlendirmek için varyasyon katsayıları (CV) analiz edildi. GAITRite ölçümleri sağlıklı yetişkinlerde [13] ve PD'li bireylerde geçerli ve güvenilirdir.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.