İngilizce

Japan’s cryptocurrency exchanges reported 5,944 suspicious transactions in the first 10 months of 2018. According to a report from Jiji Press on Thursday, the data was released by the country’s National Police Agency (NPA), which indicated the cases were reported from January to October of that year. The figure notably is 788 percent greater than the previous reported number of 669 cases for the period April to December, 2017. The police agency believes that cases saw a sharp rise after Japan’s Financial Services Agency (FSA) passed a law in April 2017 that brought crypto exchanges under anti-money laundering (AML) and know-your-customer (KYC) rules. “It’s already been some time since the reporting system began, and it has been embraced by the industry through guidance from the Financial Services Agency,” an NPA official was quoted as saying in The Japan Times. The delay in the number of reports rising following the new regulation was put down to exchanges getting acquainted to the new reporting system. The FSA law mandates that exchanges must report suspected transactions in an effort to crack down on cases that use cryptocurrency as a medium to facilitate illegal financial activities. It’s worth noting that, despite the sudden rise, crypto transactions only made up 1.7 percent of the total of reported suspicious transactions. The Japan Times indicates that the NPA said it had received 346,139 reports of suspected money laundering and other illicit financial transactions in the same 10-month period. Most, it said, involved banks and other financial institutions.

Türkçe

Japonya'nın kripto para birimi takas işlemleri 2018 yılının ilk 10 ayında 5 bin 944 şüpheli işlem bildirdi. Perşembe günü Jiji Press'in yayınladığı bir rapora göre, veriler ülkenin Ulusal Polis Teşkilatı (NPA) tarafından yayınlandı. o yıl. Rakam, Nisan-Aralık 2017 dönemi için bildirilen önceki 669 vakanın sayısından yüzde 788 daha yüksektir. Polis teşkilatı, Japonya'nın Finansal Hizmetler Dairesi (FSA) tarafından Nisan 2017'de yürürlüğe giren bir kanunun yürürlüğe girmesinden sonra keskin bir artış kaydettiğine inanmaktadır. kara para aklama (AML) ve know-your-customer (KYC) kuralları altında kripto değişimi. NPA yetkilisi Japonya Times gazetesinde yayınlanan bir raporda, “Raporlama sisteminin başlamasından bu yana bir süre geçti ve Finansal Hizmetler Dairesi'nin rehberliğinde sektör tarafından kabul edildi. Yeni yönetmeliğin ardından yükselen rapor sayısındaki gecikme, yeni raporlama sistemine aşina olan takaslara indirildi. FSA yasası, borsaların, şüpheli işlemleri, kripto para birimini yasadışı mali faaliyetleri kolaylaştırmak için bir araç olarak kullanan vakaları ihlal etmek amacıyla rapor etmesi gerektiğini zorunlu kılmaktadır. Ani yükselişe rağmen, kripto işlemlerinin yalnızca toplam şüpheli işlemlerin yüzde 1,7'sini oluşturduğuna dikkat etmek gerekir.Japonya Times, NPA'nın aynı 10 aylık dönemde, para aklama ve diğer yasadışı finansal işlemlerden şüphelenilen 346.139 rapor aldığını söyledi. Çoğu, bankaları ve diğer finansal kurumları içerdiğini söyledi.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.