İngilizce

For example, messages carried by optic nerves produce sensations of visual images. Then how can different sensations arise from the same basic message? The answer is the messages occur in different channels. The brain interpretes this activity as visual stimulation, even if the nerves are stimulated mechanically. For example, when we rub our eyes, we see flashes. Because different parts of brain receive messages from different nerves, the brain must be functionally divided. Results of Müller’s experiments caused the scientists to focus their attention on performing experiments directly on brain.

Türkçe

Örneğin, optik sinirler tarafından taşınan mesajlar görsel imgelerin hislerini üretir. O zaman aynı temel mesajdan farklı duyumlar nasıl ortaya çıkabilir? Cevap, farklı kanallarda gerçekleşen mesajlardır. Beyin, sinirler mekanik olarak uyarılmış olsa bile, bu aktiviteyi görsel uyarım olarak yorumlar. Örneğin, gözlerimizi ovduğumuzda, yanıp söner görürüz. Beynin farklı bölümleri farklı sinirlerden mesaj aldıklarından, beyin fonksiyonel olarak bölünmelidir. Müller’in deneylerinin sonuçları, bilim adamlarının dikkatlerini doğrudan beyin üzerinde deney yapmaya odaklamalarına neden oldu.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.