İngilizce

Even though it is an incredible stirring and apparently militaristic moment in the film, the playing of “The Ride of the Valkyries” during the helicopter attack was actually an ironic commentary on the Vietnam War. In Wagner’s opera “Der Ring des Nibelungen, from which the music originates, the Valkyries appear at what appears to be the moment of victory but actually later turns into defeat. In much the same way the destructive victory of the helicopter assault would be followed by the eventual defeat in the Vietnam War.

Türkçe

Filmde inanılmaz bir karmaşa ve görünüşte militaristik bir an olsa da, helikopter saldırısı sırasında “Valkyries'in yolculuğu” nın oynanması aslında Vietnam Savaşı'nda ironik bir yorumdu. Wagner’in operasından çıkan “Der Ring des Nibelungen” operasında Valkyries, zaferin anı gibi görünen, ancak daha sonra yenilgiye dönüşen şeye benziyor. Aynı şekilde, helikopter saldırısının yıkıcı zaferi, Vietnam Savaşı'ndaki nihai yenilgi tarafından takip edilecektir.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.