İngilizce

Although the question of why North Caucasians were officially "rehabilitated" after 1950 is beyond the scope of this essay, one must ask why this history of "treason" and "sedition" in the south Marmara did not earn Circassians the same scarlet letter now carried by Armenians, Greeks, and Kurds in Turkey. Furthermore, why has the South Marmara, the site of intense antistate opposition during the War of Independence, remained peaceful while Kurdistan continues to burn with violence and oppression? The answer to these questions may lie in part in the nature of the Circassian resistance that occurred between 1919 and 1922.

Türkçe

Kuzey Kafkasyalıların 1950'den sonra neden resmen “rehabilite” edildiği sorusu bu makalenin kapsamı dışında kalsa da, Güney Marmara'daki bu “vatana ihanet” ve “tahakküm” tarihinin neden şimdi taşınmakta olan aynı küçük mektubu Çerkeslere almadığını sormak gerekiyor. Türkiyede Ermeniler, Rumlar ve Kürtler tarafından. Dahası, Kurtuluş Savaşı sırasında yoğun antistate muhalefetin bulunduğu Güney Marmara, neden barışçıl kalırken, Kürdistan şiddet ve baskıyla yanmaya devam ediyor? Bu soruların cevabı kısmen 1919 ve 1922 arasında meydana gelen Çerkes direnişinin doğasında bulunabilir.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.