İngilizce

a b s t r a c t Operating theatres and surgeons are among the most expensive resources in any hospital, so it is vital that they are used efficiently. Many European hospitals implement block scheduling, where each surgeon is assigned blocks of time in specific operating theatres on a cyclic basis. This paper proposes a model that assists hospitals in creating new master theatre timetables, which take account of reducing the maximum number of beds required, surgeons’ availability, surgeons’ preferences, variations in types of theatre and their suitability for different types of surgery, limited equipment availability, and the ability to vary the length of the cycle over which the timetable is repeated. The weightings given to each of these factors can be altered, thereby allowing exploration of a variety of possible timetables. Novel features of the model include consideration of surgeons’ preferences for slots, smoothing of bed usage during the generation of master theatre timetables and the use of operating theatres with the potential for the same theatre to be belong to multiple non-nested types. These new features are considered in combination with a range of other factors that have been considered in previous studies on the development of master theatre timetables.

Türkçe

bir b s t r a c t Operasyon tiyatroları ve cerrahlar herhangi bir hastanedeki en pahalı kaynaklar arasındadır, bu nedenle hayati önem taşımaktadır. verimli bir şekilde kullanıldığını belirtti. Pek çok Avrupa hastanesi, blok çizelgelemeyi uygular, burada her cerrah belirli işletim tiyatrolarında döngüsel olarak zaman blokları atanır. Bu makale bir model önermektedir hastaneleri maksimum tansiyonu düşüren yeni ana tiyatro çizelgeleri hazırlamaya yardımcı olan gerekli yatak sayısı, cerrahların mevcut durumu, cerrahların tercihleri, tiyatro çeşitleri ve farklı ameliyat türleri için uygunluğu, sınırlı ekipmanın bulunabilirliği ve çizelgenin tekrarlandığı döngünün uzunluğu. Bu faktörlerin her birine verilen ağırlıklandırmalar değiştirilebilir, böylece çeşitli olası zaman çizelgelerinin araştırılmasına izin verilir. Romanın özellikleri modeli, cerrahların yuvalar için tercihlerini göz önünde bulundurmak, nesil boyunca yatak kullanımını yumuşatmak master tiyatro çizelgelerinin ve aynı potansiyelli ameliyathanelerin kullanımı tiyatro, iç içe geçmiş birden fazla türüne ait olmak. Bu yeni özellikler kombinasyon halinde değerlendirilir ustanın gelişimiyle ilgili daha önceki çalışmalarda ele alınan bir dizi başka faktörle birlikte tiyatro çizelgeleri.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.