İngilizce

Preservation Processes Preservation usually involves preventing the growth of bacteria,fungi and other organisms,as well as retarding the oxidation of fats which cause rancidity.It also includes processes to inhibit natural aging and discolouration that can occur during food preparationsuch as the enzymatic browning reaction in apples which causes browning when apples are cut.Some preservation methods require the food to be sealed after treatment to prevent recontamination with microbes; others,such as drying,allow food to be stored without any special containment for long periods.

Türkçe

Koruma Süreçleri Koruma genellikle bakteri, mantar ve diğer organizmaların büyümesini önlemenin yanı sıra kokulu yağların oksidasyonunu geciktirmeyi de beraberinde getirir. Ayrıca, elma içerisindeki enzimatik kahverengileşme reaksiyonu gibi gıda hazırlamaları sırasında ortaya çıkabilecek doğal yaşlanmayı ve renk değişikliğini engelleyen işlemleri de içerir elmalar kesildiğinde kahverengileşmeye neden olur. Bazı korunma yöntemleri, mikroplarla tekrar kontaminasyonu önlemek için muameleden sonra gıda maddelerinin kapatılmasını gerektirir; Kurutma gibi diğerleri yiyeceklerin uzun süre herhangi bir özel muhafaza edilmeksizin depolanmasına izin verir.

İngilizce Öğrenmenin İpuçları?

İçeriği değişken nitelikte olan İngilizce kurslar, yabancı dil öğrenmek için ihtiyacı olan herkesin değerlendirmesi gereken olanaklardan biridir. Yeterli vakti ve imkânı olan herkes için İngilizce kursuna kayıt olmak oldukça keyif veren adımlardan biridir. Ancak bu konuda yeterli imkâna sahip olmayan kişiler için İngilizce öğrenmenin çok farklı kolay yolları bulunmaktadır. Amaç İngilizce dili öğrenmek ise en iyi yöntemlerden biri, çeviri sitelerinde vakit geçirmek olacaktır. Düzenli bir şekilde çeviri sitelerinde çalışıldığında en az İngilizce kursları kadar etkili bir sonuca ulaşmak mümkündür. Çevirisi gerçekleşen dildeki cümlelerin doğru ve akıcı şekilde olması, İngilizce başta olmak üzere, istenen yabancı dilin öğrenilmesini sağlamaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin?

Yabancı dillerin pekişmesi için sık sık alıştırma ve tekrarların yapılması şarttır. Bunun için kendinize metinceviri.com adresi gibi bir çeviri sitesi rehber edinmeniz, cümle çevirilerinin nasıl olması gerektiğini bilmenizle büyük oranda doğru İngilizce dilini keşfetmeye başlayabilirsiniz. İngilizce kurslarına abartılı fiyatlar ödemek yerine, kendi emek ve çabalarınızla İngilizce dilini öğrenebilirsiniz. Her türlü metnin istenilen dile çevirisi için tercihinizi metinceviri.com adresinden yana kullanarak sorunsuz bir çeviri desteği alabilirsiniz. Elinizdeki çevirinin beklentilerinizi karşılamaması durumunda işlerinizin aksaması ve istediğiniz sonuca ulaşamamanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun için İngilizce dili öğrenmek ve çeviri hizmetinin en kaliteli olanını tercih etmekle işe başlayabilirsiniz.